Co to ten HROB je?

Obrázek z prostoru závodu HROB, to může být hodně dlouhý závod vytrvalců.
HROB, to může být extremní běžecký závod.
HROB, to může být ale i příjemný výlet v Moravském krasu.

Záleží jen na vás, jak dlouhou trať si vyberete a jak to pojmete. Můžete hrozně běžet anebo si jen tak v klidu jít.

HROB je podnik pro širokou škálu zájemců - od mladých po starší, od turistů po extrémní vytrvalce, od zkušených orenťáků po ty, co to s mapou moc neumí. Nemusíte běžet, musíte si to je užít!

Základní charakteristika HROB

Horský orientační běh je orientační závod dvojic v terénu na velmi dlouhé vzdálenosti. Každá dvojice musí v předepsaném pořadí navštívit kontrolní stanoviště, jejichž přesné umístění je vyznačeno v podrobné speciální mapě, která vychází z turistické mapy.

Charakteristika HROB

Cestu mezi jednotlivými stanovišti si závodníci volí dle svého uvážení podle mapy. Vítězí dvojice, která navštíví všechna stanoviště v daném pořadí a v nejkratším čase.

Kontrolní stanoviště jsou vždy umístěna na takových místech, která jsou přesně určitelná z mapy, například křížovatky cest, vrcholy kopců apod. V průběhu závodu se závodníci pohybují převážně volným terénem, nebo po menších lesních cestách.

Charakteristika HROB

Charakteristika MČR v horském OB

Mistrovství České republiky je každoročně jediným závodem v horském orientačním běhu pořádaným na území České republiky, takže se těší velkému zájmu běžců. Zúčastňují se ho závodníci různých věkových skupin, od mládeže až po účastníky důchodového věku.

Charakteristika HROB

Závod je tvořen dvěma etapami. První den je na začátku trati několik stanovišť ve volném pořadí, pak už je pořadí pevně stanoveno. Druhý den je pořadí všech stanovišť pevně dáno a startuje se s časovými odstupy dle výsledků z prvního dne a rozhoduje pořadí v cíli.

Akce se pravidelně účastňují české špičky klasického orientačního běhu – například mistři světa Jan Procházka a Jan Šedivý či mnoho dlaších českých reprezentantů.

Závod je pořádán pod záštitou České asociace rogainingu a České asociace extrémních sportů.

Děkujeme pořadatelům loňského HROBu za pěkné fotky, které krásně dokreslily tento článek.

MČR na Facebooku
 

OB Reklama
MČR družstev 2012
Klubový svátek letos v Moravském krasu!
Obmapy Adamna
Zjednodušte si práci oblastního kartografa a ulehčete práci také všem oddílům v oblasti
Mapování
Nechte si vytvořit přesnou a čitelnou mapu.